Bran, Braşov

4 yıl önce
5 yorum

Kont Drakula

Braşov (Almanca: Kronstadt; Macarca: Brasso; Latince: Brassovia veya Corona; Osmanlı döneminde: Barasu veya Bozsu; 1950'den 1960'a : Oraşul Stalin = Stalin kenti), Romanya'nın bir şehri ve Braşov ilininbaşkentidir. Şehrin nüfusu 2011 sayımına göre 253.200'dür. Romanya'nın 7. en kalabalık şehridir ve metropol alanı ile beraber 369.896 kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Braşov, ülkenin orta kesiminde yer alır. Bükreş'in yaklaşık 166 kilometre (103 mil) kuzeyinde ve Karadeniz'e 380 kilometre (236 mil) mesafededir. Güney Karpatlar ile çevrili ve Transilvanya bölgesinin bir parçasıdır.

Şehir, Romanya milli marşının doğduğu yer olduğu için ve Golden Stag Uluslararası Müzik Festivali'ne ev sahipliği yapması dikkate değerdir.

Yorum Gönder


Lakiesha

Tht'as going to make things a lot easier from here on out. http://kelsyj.com [url=http://yibeoiejp.com]yibeoiejp[/url] [link=http://iidpscybcrc.com]iidpscybcrc[/link]


Emberlynn

Good to find an expert who knows what he's <a href="http://rtcppakol.com">tanlikg</a> about!


Grizzly

I'm grfuaetl you made the post. It's cleared the air for me. http://mefatsqt.com [url=http://rexmzjsk.com]rexmzjsk[/url] [link=http://oslcaeorj.com]oslcaeorj[/link]


Bryson

There is a critical shortage of <a href="http://jjlgwnpe.com">inmiafrtove</a> articles like this.


Nash

Inclteigenle and simplicity - easy to understand how you think.